Padlástakarítás
PADLÁSTAKARÍTÁS
A galambürülék számtalan betegséget terjeszt, mikrobákat és élősködőket tartalmaz. Savassága miatt erősen roncsolja a felületet, a kiszáradt guanó pedig asztmatikus rohamokat, allergiát is kiválthat.
Vállaljuk padlások, pincék teljes körű takarítását, galambtetemek, galambürülék eltakarítását, elszállítását és fertőtlenítését. A legjobb fertőtlenítő szereket használjuk, melyek után a kezelt térben minden vírus, baktérium és gomba minden formája elpusztul. A galambürülék nagy súlyánál fogva statikai problémákat, savas kémhatása miatt pedig korrodálást is okozhat. Gyorsan megszabadítjuk a madárürüléktől és fertőtlenítjük az adott helyet, hogy ne kelljen a kórokozók miatt aggódnia. Legyen szó családi házról, vagy panel lakásról, szakértő csapatunkra számíthat.
A padláson az évek alatt sok lom gyűlik fel, ami nem csak helyhiányt okoz, hanem több veszélyt is rejt. Tűzbiztonsági szempontból a zsúfolt, áttekinthetetlen terek nem előnyösek, valamint a kártevők is bevehetik magukat. Ilyenkor kártevő-mentesítésre is szükség van, amiben szintén tudunk segíteni. A padlás takarítása, lomtalanítása néhány évenként szükséges, és jobb profi takarító céget megbízni vele, mintsem gyakorlatlanul nekilátni a dolognak. A lomokat zsákban, vagy konténerben egyszerre el is visszük.
A fertőtlenítést a legkorszerűbb ULV ködképzőgéppel végezzük, mely a legjobb eredmény mellett a lehető legkevesebb fertőtlenítőszert juttatja a területre. A legjobb fertőtlenítő szereket használjuk, melyek után a kezelt térben minden vírus, baktérium és gomba minden formája elpusztul és a terület tökéletesen kórokozómentes lesz.
- A galambürülék veszélyesebb mint azt hinné, sokféle betegséget és fertőzést okozhat a madarak piszka, ezért a takarítás elhanyagolhatatlan.
- Betegségek, mikróbák, élőskődök
- A galambürülék eltakarítása azonban nem egyszerű feladat és korszerű tisztítószerekre is szükség van hozzá, amelyek Önre és családjára nem jelentenek veszélyt, azonban a baktériumokat eltüntetik.
- Savas anyaga erősen rongál
- A galambürülék gusztustalan látvány, ráadásul mivel savas anyag, kárt is tehet az egyes felületekben, ezért nem kérdéses, hogy meg kell tőle szabadulni. A kiszáradt guanó is betegségeket okozhat és nem csak mikrobákat, de élősködőket is tartalmazhat.
- Asztmatikus roham és allergia
- A galambürülék akár asztmatikus roham kiváltója is lehet, de allergiás reakció is felléphet azoknál akik érzékenyek rá. A galambürülék takarítás ezért is veszélyes feladat. Mivel az épületek tetején, az erkélyeken és az ereszcsatornákban is fellelhető ez a piszok, sok esetben csak alpin-technikával végezhető el a takarítás.
- A galambürülék közelében madártetem is lehet, amely még nagyobb veszélyforrást jelenthet, így a védőruha mondhatni kötelező a takarítás elvégzéséhez. A madártetemet szabad kézzel megfogni tilos, sőt akkor is kezet kell mosni, ha Ön olyan helyen járt ahol madárürülékkel érintkezhetett. A betegségek megelőzése elengedhetetlen, ezért is kell a takarítás feladatát minél előbb elvégezni.
- Galambfészek közelében, emeletes városi, vagy vidéki kertes házak lakásaiban alkalmilag jelenhet meg, de nem ritkán a baromfiólban is megtalálható.
- Átlagosan 4 mm hosszú, jóllakottan azonban 9 mm nagyságú, világossárga színű pókidomú. A nőstény minden vérszívás után 12-70 db petét rak le. A petékből kikelő lárvák lassú, 3-4 hónapos kifejléssel történő fejlődéséhez feltétlenül vérszívás szükséges.
- Elsősorban a madarak vérével táplálkozik, de alkalmilag az emberből is szívhat vért. A vérszívás ideje a kortól függ, amely lárvánál 1-2 óráig, az imágónál viszont csak 20-40 percig tart.
- Az ágyi poloskához hasonló rejtett életmódot folytat, napközben eldugott helyen, a gazdaállat fészkének hasadékaiban, réseiben pihen és csak éjszaka időszakosan jár táplálék után.
- Csípése igen kellemetlen viszketést vált ki és csalánkiütéshez hasonló, nehezen gyógyuló, hólyagos, nedvező bőrelváltozást, bőrgyulladást okoz. Az előidézett ártalom jellege és a kártevő életmódja miatt gyakran tévesztik össze az ágyi poloskával.
- Az ember környezetében nem szaporodik el, mivel az embervér szívását követően napokon belül elpusztul.
- A lakásba a nyitott ablakon keresztül jön be, ugyanis az elhagyott galambfészekből, az elhanyagolt padlásterekből, vagy az üres baromfiólakból a hosszú ideig tartó éhezés miatt kimászik.