Ózonos fertőtlenítés
Ózonos fertőtlenítés ipari ózongenerátorral, a tiszta levegőért!
Az ózon fertőtlenítés hatásai:
- Az ózonos tisztítás után elpusztul a levegőben található összes kórokozó, a Covid-19 vírus is.
- Hatásos a penészedés ellen
- Szagtalanít (konyhai, állati szagok, dohányfüst)
- Gombaölő hatású
- Sterilizálja a levegőt és a felületeket
Hol ajánlott az ózonos fertőtlenítés?
Szinte bárhol alkalmazhatjuk az ózonos fertőtlenítést, ahol sok ember fordul meg, és szeretnénk megtisztítani a helyiséget / helyiségeket:
- Otthon, ahol biztosan kórokozómentes felületeket szeretnénk - például kisbaba érkezése előtt
- Szállásszolgáltatóknál - ha számtalan ember látogatja a szállást
- Közösségi terekben - például bankokban, irodákban
- Munkahelyeken - közösen használt eszközök esetén
- Éttermekben - bármilyen felületen, mely élelmiszerrel kapcsolatba lép
- Orvosi rendelőkben - bármilyen vírust elpusztít
- Klímaberendezéseknél
- Üzlethelyiségekben
- Konditermekben
Mire kell figyelni az ózongenerátor használata során?
Az ózongenerátor használata során rendkívül körültekintőnek kell lennünk, mert több veszélyt is rejt.
Ebben cikkünkben részletezzük, hogyan kerülhetjük el az ózonos fertőtlenítés veszélyeit.
Az ózongenerátor használata közben keletkező ózon káros és irritáló hatású lehet az élőlényekre, ezért a kezelt térben élőlények nem tartózkodhatnak – emberek, állatok, de növények sem!
Az ózonos kezelés időtartama alatt a helyiség összes nyílászáróját be kell zárni, a kezelés befejeztével pedig alaposan ki kell szellőztetni – legalább annyi ideig, amíg a folyamat tartott!
Az ipari ózongenerátort kizárólag hozzáértő szakember kezelheti!
Ózonkezelés időtartama
Az ózonos fertőtlenítés időtartama mindig az adott terület nagyságától (a négyzetmétertől és abelmagasságtól) függ. Ezért a Rovarstop.info szakemberei minden esetben egyedileg állapítják meg az ózonos kezelés hosszát.
Az alábbi táblázatban tájékoztató jelleggel foglaltuk össze a várható kezelési időket:
Terület
25 – 80 m2
80 – 160 m2
160 – 264 m2
265 – 320 m2
Üzemidő
10 – 30 perc
30 – 60 perc
60 – 100 perc
100 – 120 perc
Az üzemidő általános (2,8 m) bemagasság esetén számított.
Az ózont már a 19. századtól használják az emberek fertőtlenítésre, vízkezelésre, mert rájöttek, hogy az egyik legerősebb oxidáló, fertőtlenítő anyag - 600-3000-szer hatékonyabb, mint a klór. Ha kapcsolatba kerül bármiféle mikroorganizmussal, mint például baktériumokkal, vírusokkal, penésszel, gombával, szagot okozó elemekkel, akkor egyszerűen megsemmisíti azt, vagy csapadék formájában oxidálja és ezáltal kiszűrhetővé teszi. Az oxidálási folyamat az ózonnal olyan eredményes, hogy a mikroorganizmusok nem tudnak immunitást felépíteni, nem úgy, mint ahogy a hagyományos vegyszerekkel előfordulhat.
Wikipedia
Tudnivalók az ózonról
- Az ózon (O3) egy nagy tömegben halványkék színű, jellegzetes "tisztaságszagú" szagú, mérgező gáz, neve is a görög ozein = rossz szagot árasztó szóból származik. Ezt a jellegzetes szagot az ózonkezelés megkezdésével azonnal érezhetjük, éppen ezért lehetetlen, hogy ózonfertőzést kapjunk.
- Az ózon egyik legjobb oxidálószer.
- Nagyon instabil, egy egyszerű oxigén molekulára és egy naszcensz oxigénre bomlik, mely rendkívül reakcióképes, azonnal megkezdődik az oxidáló hatás, amint kapcsolatba kerül valamilyen mikroorganizmussal
- Természetes előfordulása: elsősorban az ózonpajzsban, de a talaj egyes vegyületeiben és a vízben is megtalálható.
- Ipari kereteken belül az ózont vízfertőtlenítésre, szennyvízkezelésre, élelmiszerek sterilizálására használják, továbbá a vegyipar is hasznosítja.
- Nehezebb a levegőnél. Melegítve lebomlik és oxigént képez, ezért tűz- és robbanásveszélyes. Hevesen reagál a szerves és szervetlen vegyületekre, a gumit is megtámadja.
Tűz és robbanás
Az ózon nem gyúlékony, azonban más anyagok égését fokozza. Amennyiben gyúlékony anyaggal érintkezik, tűz és robbanás kockázatával jár. Ezért TILOS nyílt láng, szikra, illetve dohányzás mellett alkalmazni! Zárt rendszerű fűtés és robbanásbiztos elektromos készülékek és világítás esetén használhatjuk.
Tűz esetén az anyagnak megfelelő tűzoltűst kell választani.
Belégzés
Ha az ózongázt belélegezzük, torokfájás, köhögés, fejfájás, légszomj vagy nehézlégzés jelentkezhet. Hosszan tartó belégzése hatással lehet a tüdőre. Ezért minden esetben alapos szellőztetés szükséges az ózonkezelés után, melyben segíthet a helyi elszívás, esetleg légcserélő berendezés használata is. Ha mégis belélegezzük, azonnal menjünk friss levegőre, és félig ülő helyzetben pihenjünk le. Forduljunk orvoshoz!
Szemirritáció
Ha a szem direkt érintkezik az ózongázzal, vörösség és szemfájdalom elekulhet ki. Ezért a kezelések alkalmával viseljünk arcot eltakaró maszkot, amelyben a szemvédelem és a légzés is megoldott. Ha ennek ellenére mégis megfájdul a szemünk, bőséges vízzel öblítsük ki, lehetőség szerint a kontaktlencsét távolítsuk el. Ezután forduljunk orvoshoz.
Forrás: WHO
Mennyibe kerül az ózongenetátoros fertőtlenítés?
101 m2 felett
esetén-
Megegyezés szerinti ár
-
Kezelési idő: a terület nagyságától függ
Budapesten belül nincs kiszállási díj!
Amennyiben máshol szeretné igénybe venni a szolgáltatásunkat, hívjon bizalommal a 06-70-314-0576-os telefonszámon!
Kapcsolódó bejegyzések
Ózonos fertőtlenítés a fogorvosnál – az ózonkoncentráció kiszámítása
Ülök a fogorvosnál, és a legrosszabbra számítok. Sokáig várat, már szinte nem is fáj… Majd kijön az asszisztens, és mondja, hogy én jövök, de csak
5 tipp az ózonos fertőtlenítés veszélyeinek elkerülésére
Manapság sokan alkalmazzák az ózonos fertőtlenítést lakásukban, vagy munkahelyükön, hogy elpusztítsák a kórokozókat, vagy megszüntessék a kellemetlen szagokat. Felmerülhet az emberekben a kérdés, hogy annyi
Penészmentesítés ózonnal
Amennyiben egy helyiségben magas a relatív páratartalom, könnyen kialakulhat a penészedés. A jellegzetes dohos, édeskés szag már előjele lehet a penészgombáknak, melyek azután igen gyorsan
Az ózon hatása a növényekre
Gyakran kérdezik Ügyfeleink: milyen hatással van az ózon a növényeikre, miért kell kivinni azokat a fertőtlenítendő területről? Az ózongáz nagy mennyiségben minden élőlényre nézve mérgező.
Ózonnal a koronavírus ellen
Az ózon hatásos a koronavírus ellen A japán kutatók kimutatták, hogy az ózon hatékony a koronavírusok elpusztításában. A világ országai közül Japánban is nagy erőkkel